Logo

UHDGM'nin Demiryolu Emniyeti ve Düzenleyici İşlevlerinin Desteklenmesine Yönelik Teknik Destek Projesi kapsamında düzenlenen Yönlendirme Komitesi Toplantısında Buluştu

Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün (UHDGM) Nihai Faydalanıcısı ve AB Yatırımları Dairesinin Sözleşme Makamı olduğu "UHDGM'nin Demiryolu Emniyeti ve Düzenleyici İşlevlerinin Desteklenmesine Yönelik Teknik Destek Projesi" kapsamında 3. Yönlendirme Komitesi toplantısı 29/06/2021 tarihinde gerçekleştirildi. Yüksek katılımın sağlandığı toplantıda sektör paydaşları yer aldı. Proje kapsamında tamamlanan aktivitelerin tanıtıldığı toplantıda Demiryolu Çerçeve Kanunu için yapılan çalışmalar katılımcılar ile paylaşıldı. Takım Liderliğini Sn. Tibet Seyhan’ın yaptığı proje ekibi, taslak demiryolu kanunu için paydaşlardan görüş aldı.

Takım Lideri Sn. Tibet Seyhan proje bileşenleri üzerinden tamamlanan faaliyet, çıktı ve eğitimleri katılımcılar ile paylaştı. Projenin ilerleyen dönemlerinde tamamlanacak faaliyetler, çalışma grupları, ziyaretler ve fiziksel katılım gerektiren toplantılar ile ilgili planlarını paylaştı. Proje uzmanlarından Sn. Nejat Doğan, Sn. Tuna Uzunyol ve Sn. Işık Kocaman tarafından projenin özel aktiviteleri hakkında sunum paylaşıldı.

Toplantı katılımcıları arasında hem kamu hem de özel demiryolu sektörünü temsil eden bir çok katılımcı ile bir soru-cevap oturumu yapıldı. Katılımcıların yorumları proje ekibi tarafından dikkate alınacağı belirtildi.

Türkiye’de demiryolu sektörünü ilgilendiren yatırımları destekleyecek düzenleyici yapının sağlamlaştırılması için yapılan çalışmalara bu proje aktivitelerin yardımcı olacağı genel kanısını belirten yorumlar katılımcılar tarafından ifade edildi. 

Fotoğraflar