Logo

“USOP Yollarda” Mobil Tanıtım Kampanyası Kapsamında Trakya Bölge Valilikleri Ziyaret Edildi

Halkalı – Kapıkule Demiryolu Hattı’nın Çerkezköy – Kapıkule Kesimi’nin İnşası Projesi’nin (ÇE-KA) tanıtım ve görünürlük faaliyetleri “USOP Yollarda” mobil tanıtım ve görünürlük kampanyası ile devam ediyor. Kampanya USOP’a özel olarak tasarlanmış çok fonksiyonlu bir araçla gerçekleştirilecek. Yaklaşık 24 ay sürecek kampanya, USOP’un amiral gemisi olan ÇEKA Projesi’nin etkilediği Trakya bölgesinden başlayacak.

İletişim ve Görünürlük ekibi daha önce bölgede yer alan üç ilimizde: Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ incelemelerde bulunarak mobil tanıtım ve görünürlük kampanyası için faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği olası yerlerin belirlenmesi için incelemelerde bulunmuş ve kampanya içeriğini oluşturmak için bir dizi toplantılar gerçekleştirmişti. Bu incelemeler ve toplantılar neticesinde “Ulaştırma Sektörel Operasyonel Programı (USOP) Mobil Tanıtım ve Görünürlük Kampanyası” oluşturuldu ve bir tanıtım kitapçığı hazırlandı.

Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Nedim Yeşil başkanlığındaki heyet üç ilde Sayın Valilerimizi makamlarında ziyaret ederek kampanya kapsamında yapılması planlanan çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Sayın Valilerimizin de desteği ile mobil tanıtım ve görünürlük kampanyası Ağustos ayında Edirne’den başlayacak.

Kampanya kapsamında USOP’un amacı, neler yaptığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugüne kadar AB ile hangi önemli işlere imza attığı ziyaret edilen bölgelerde anlatılacak. Bu sayede USOP Yollarda’nın vatandaşın birebir yanına giderek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verip, farkındalık yaratması amaçlanıyor. 

Fotoğraflar