Logo

Ulaştırma Sektörel Operasyonel Programı (USOP) 8. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

USOP 8. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı 2 Haziran 2021 tarihinde KOVİD-19 koşulları sebebiyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi. Toplantıda IPA kapsamında ulaştırma sektöründe son 6 ayda gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek 6 aylık hedefler hakkında sektörel izleme komitesi üyesi paydaşlara bilgi verildi.

Toplantı, Genel Müdürümüz ve Program Otoritesi Başkanımız Sn. Erdem DİREKLER ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Sn. Andre Etienne LYS ‘in eş-başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile IPA/FRIT Ofisi temsilcileri, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Vekili Sn. Bülent ÖZCAN ve diğer IPA Fonları Koordinasyonundan sorumlu ofis temsilcileri, AB Yatırımları Dairesi Başkanımız Sn. Nedim YEŞIL, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Ulusal Yetkilendirme Ofisi ilgili birimleri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Komisyonu yetkilileri, Bakanlığımızın ilgili birimleri ve TCDD temsilcileri katılım sağlamışlardır. Toplantıda  bir önceki Sektörel İzleme Komitesi Toplantısından bu yana IPA II Dönemine ilişkin Bakanlığımızca kaydedilen ilerlemeler sunulmuştur.