Logo

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi İzleme Kurulu 2. Toplantısı Gerçekleştirildi

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi İzleme Kurulu 2. Toplantısı 15 Haziran 2021 tarihinde KOVİD-19 koşulları sebebiyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Toplantı, Genel Müdürümüz ve Program Otoritesi Başkanımız Sn. Erdem DİREKLER ve Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü Türkiye Masası Şefi Bernard BRUNET‘in eş-başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Sn. Andre Etienne LYS ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Komisyonu yetkilileri, Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Sn. Yalçın EYİGÜN,  TCDD Genel Müdür Yardımcısı Sn. İsmail ÇAĞLAR, AB Yatırımları Dairesi Başkanımız Sn. Nedim YEŞİL, AYGM ve TCDD temsilcileri ile gözlemci olarak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası temsilcileri katılım sağlamışlardır.

Toplantıda bir önceki İzleme Kurulu Toplantısından bu yana, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesinin uygulama süreci hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Proje sahibi kurumlar olan TCDD ve AYGM tarafından Kapıkule-Çerkezköy, Çerkezköy-Ispartakule, Ispartakule-Halkalı kesimleri ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü Bağlantısı projelerinin son durumuna ilişkin sunumlar yaptı.