Logo

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesimi İnşası Projesi 4. Kamusal İzinler ve Halkla İlişkiler Toplantısı gerçekleştirildi.

Halkalı - Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy - Kapıkule Kesimi İnşası Projesi için Kamusal İzinler ve Halkla İlişkiler Ekibi oluşturulmuştur. Oluşturulan ekip yerel halkla (arazi sahipleri, muhtarlar vs.) iletişim halinde olacak, şikayetlerini ve taleplerini kaydedecek, ilgili kişileri/kurumları proje ile ilgili olarak bilgilendirecek, izinlerle ilgili müracaatlarda birlikte hareket edilmesini sağlayacak, sahada belli bir yerde inşaat başlamadan önce yerel halktaki ilgili kişilerin yapılacak işlerle ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirilmesini sağlayacaktır.

Ekip 2 Haziran, 17 Haziran ve 23 Haziran tarihlerinde üç toplantı gerçekleştirmiştir. Son olarak 07 Temmuz 2020 tarihinde Müteahhit, Müşavir, Bakanlığımız ve TCDD Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin katılımıyla dördüncüsü gerçekleştirilen toplantıda sahadaki talep ve şikâyetlere ilişkin alınan aksiyonlar gözden geçirilmiştir.