Logo

Çok Yıllı Ulaştırma Ülke Eylem Programı 7. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Çok Yıllı Ulaştırma Ülke Eylem Programı 7. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı 3 Kasım 2020 tarihinde COVID-19 koşulları sebebiyle online ortamda gerçekleştirildi. Toplantıda IPA kapsamında ulaştırma sektöründe son 6 ayda gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek dönem hedefleri hakkında paydaşlara bilgi verildi.

Toplantı, Genel Müdürümüz ve Program Otoritesi Başkanımız Sn. Erdem DIREKLER ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Sn. Andre Etienne LYS ‘in eş-başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığından Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile IPA/FRIT Ofisi temsilcileri, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Vekili Sn. Bülent ÖZCAN ve diğer NIPAC Ofis temsilcileri, AB Yatırımları Dairesi Başkanımız Sn. Nedim YEŞIL, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ilgili birimleri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Komisyonu yetkilileri, Bakanlığımızın ilgili birimleri ve TCDD temsilcileri katılım sağlamışlardır. Toplantıda  bir önceki Sektörel İzleme Komitesi Toplantısından bu yana IPA II Dönemine ilişkin Bakanlığımızca kaydedilen ilerlemeler sunuldu.