Logo

ÇEKA Projesi Trakya Kariyer Fuarı’nda Öğrenciler ile Buluştu

“#yetenekheryerde ile kariyerine bir adım önde başla” sloganıyla 10 ayrı ilde düzenlenecek bölgesel kariyer fuarlarının ilki Trakya Bölgesindeki Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi paydaşlığında gerçekleşti.

Balkan Kongre Merkezi, Türkan Sabancı Kültür Merkezi ve 75. Yıl Spor Kompleksinde stant açıp öğrencileri bilgilendiren firma ve kamu kurumlarının temsilcileri ayrıca fuar kapsamında düzenlenen panel ve çalıştaylarda öğrencilere istihdam olanaklarını anlattılar, deneyimlerini paylaştılar.

Bölgede düzenlenen en kapsamlı etkinlik olan Trakya Kariyer Fuarında “Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesiminin İnşası Projesi” de öğrenciler ile buluştu. Londra’dan Pekin’e uzanacak İpek Demiryolunun önemli bir parçası olan projeye fuarda ilgi büyüktü. Gerek öğrenciler ve mezunlar gerekse diğer katılımcılara proje hakkında bilgi verildi.

Bini aşkın öğrenci ileride proje kapsamında duyurusu yapılacak staj, istihdam olanakları ve şantiye sahasına düzenlenecek teknik geziler için kayıt yaptırdı.

Fuar süresince standı gezen katılımcılara proje kapsamında hazırlanan tanıtıcı broşür ile Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanını vurgulayan değişik renklerdeki promosyonel kalemler dağıtıldı.

Fotoğraflar